Havlíčkobrodský půlmaraton 2021

25. září 2021 se naše město probudilo do krásného dne babího léta a očekávalo nejdůležitější atletickou událost celého roku - Havlíčkobrodský půlmaraton. Jeho letošní 9. ročník se stal zároveň veteránským mistrovstvím ČR v této disciplíně, a proto se do Brodu sjeli borci prakticky ze všech koutů naší vlasti.

Akci odstarovaly tradiční závody dětí. Na nejkratší vzdálenosti 100m byl nejúspěšnější Michal Sobotka a mezi dívkami Lilie Dubnová. V kategorii starších děti na trase 400m radovaly Ema Vohlídalová 1:12 a Tereza Trnková 1:22, každá ve své kategorii. Nejinak to bylo u chlapců, kde nejrychleji jeden okrun a Plovárenské zvládl Eliáš Mišta 1:19 a Vít Vohlídal 1:22, který o 10 sekund prohrál vzdálený souboj se svojí sestrou.  U dospívajících dětí na 800m se radovali: postupně Lukáš Sereda, Štěpán Sommeraž po absolutně nejrychlejšího borce na 2 okruhy Jana Šťastného 2:44. Dívky se pod hranici 3 minut nedostaly. Nejrychlejší a zároveň nejmladší vítězkou z kategorií na 800m se stala Kateřina Švarcová 3:03, dalšími vítězkami se staly Eliška Ranecká a Marie Černíková.
Celkem se dětských závodů zúčastnilo 133 dětí.

Pro celkové vítězství si doběhl Jan Kohut z týmu Fénix Sport Blansko (1:12:02), který svým časem zároveň stanovil nový traťový rekord. Na druhém a třetím místě pak skončili "Běžci Vysočiny" Jakub Exner (1:13:09) a David Vaněk (1:15:05) z klubu Swoboda Pteam Jihlava. V ženách se nejvíce dařilo čáslavské vytrvalkyni Janě Pilařové (1:23:57), která za sebou nechala své kolegyně doslova o parník. Stříbrná Denisa Kozáková (1:35:33) z Hvězdy Pardubice za ní totiž zaostala o více než 11 a půl minuty. Bronzový stupínek pro sebe nakonec vybojovala Zuzana Ernestová (1:38:16), členka týmu SK DOLAR. Celkem se půlmaratonu zúčastnilo 176 závodníků.

Velice zábavnou podívanou nabídly firemní a týmové štafety. S luxusním náskokem zvítězila firemní štafety BOSCH runners 1:21:44, na druhém místě opět firemní štafeta Divoká voda 1:32:36 pronásledována týmovou štafetou HB SKI 1:35:50. Celkem se zúčastnilo 30 štafet.

Velice nás potěšil vzrůstající zájem městskou 5ku, která u nás nese název Lidový běh. Teprve 2. ročník tohoto závodu ovládl novoměstský atlet Daniel Dočkal v novém traťovém rekordu 17:35. Mezi dívkami byla nejrychlejší Martina Sokolová 22:07. Celkem se zúčastnilo 64 nadšenců

Rádi bychom poděkovali městu Havlíčkův Brod, za důvěru a podporu, všem partnerům za jejich přístup a nezbytnou podporu, všem dobrovolníkům, kteří skvěle pomáhali na trati a v zázemí, a rovněž všem divákům a fanouškům za výbornou hlasovou podporu. A na závěr obrovské díky patří Moiře Stewartové, špičkové atletce současnosti, i celé její rodině za velice sympatickou aktivní podporu celé akce.

PS: Příště už tu magickou hranici 500 závodníků pokoříme (celkem 493 :)