NOVÝ TRAŤOVÝ REKORD!

Páteční slunný den dával předzvěst pěknému zařijovému víkendu. V sobotu v 5:55 ráno bylo sice ještě šero, ale na Havlíčkově náměstí se chystala premiéra, která je hodna k nakročení do druhé desítky tradičního Havlíčkobrodského půlmaratonu!

11. ročník opět skvělými výkony nezklamal! Navíc se zapsal do kroniky Havlíčkova Brodu, protože vůbec poprvé běžci startovali z nádherného Havlíčkova náměstí! Atmosféra závodů byla skvělá.

Začneme pěkně postupně.

FUTABA DĚTSKÉ KATEGORIE

Pravděpodobně nejlepší atmosféru se užily děti. Zaplněné náměstí povzbuzovalo jejich neohrožené výkony na "Havlíčkově utahováku" (pozn. pojmenování táhlého stoupání na náměstí).

Nejmenší sprinteři na 100m (cca 60) prolétli rovinku lehce nad 10sekund.

Adam Szurman zastavil časomíru na 14 sekundách a jeho dívčí kolegyně Andrea Pytlíková dokonce na 12 sekundách.

Na starší děti poprvé čekaly zrádné kostky na Havlíčkově náměstí. I přes několik pádů si všichni s okruhem na 300m poradily.

Zuzana Brigantová – Julie Kořenářová – Amálie Hejná

Starší děti na 600m (2 okruhy) otestovaly svoje schopnosti v konkurenci 20 dětí. Nejlépe na tom byla dvojice z TJ Jiskra Havlíčkův Brod.
Lukáš Kučera a Viktorie Nováková zvládli trať v čase 1:45 (resp. 1:48).

V nejstarší dětské kategori na 900m se na startu srovnalo 11 dětí. Výsledek byl obdobný a na čele se usadili zástupci TJ Jiskra Havlíčkův Brod.
Vojtěch Doležal a Kateřina Moravcová vyhráli své kategorie za 2:44 a rovné 3 minuty.

PULMARATON

Mezi muži zvítězil v absolutním pořadí brněnský sympaťák David Kaláb, kterému dnes očividně přineslo štěstí číslo 10. Se startovním číslem 1010 si ve skvělém čase 1:10:53 doběhl pro NOVÝ TRAŤOVÝ REKORD! Který znovu o necelou minutu stlačil.

Na druhém a třetím místě si to rozdali parťáci z Korela Sports Teamu Jakub Exner a David Vaněk. Zkušenější Jakub nakonec finišoval v čase 1:16:27 a porazil Davida přesně o 20 sekund (1:16:47)

V ženách jsme marně vyhlíželi obhájkyni loňského prvenství, která bohužel nedorazila. A tak byly karty otevřené. Nejlépe si s tratí poradila bývalá česká reprezentantka Helena Pechová (1:30:44) z TJ Nové Město na Moravě. Druhá Lucie Černá si svoje místo z přehledem pohlídala (1:33:13). A na stupních vítězů je doprovodila Kateřina Lojková (1:37:27) ze Žďáru nad Sázavou.

Celkem se na trať půlmaratonu vydalo 147 závodníků.

Mistrem Kraje Vysočina v půlmaratónu se stal druhý v celkovém pořadí Jakub Exner. (1:16:27)

Velkou cenu Unitop získal David Dvořáček ze Sportovního klubu Policie v čase 1:44:19.

Rekordní ŠTAFETY a LIDOVÝ BĚH

10 minut po startu pulmaratonu se na startovní čáře srovnali první členové štafet. Celkem se jich letos přihlásilo 44 a výborně navázali na úžasnou atmosféru po dětských závodech. Přispěly k tomu nejen firemní štafety, ale nově i ty školní.

Nejrychleji se s předávkami a svými úseky vypořádala domácí štafeta SPORT FACTORY TEAMU ve složení Mezulianiková – Brychta – Marek – Mottl s časem 1:18:07.

Letošní novinku školních štafet ovládlo kvarteto chlapců z Gymnázia HB třída Kvarta ve složení Koreček – Štursa – Stránský – Trtík v čase 1:30:16.

Firemní štafety vyhrála partnerská firma AUTO RACEK ve složení Jan Šrámek a Monika Šrámková za 1:37:53.

V 11:15 nás čekal stále více populární, atletickou terminologií závod na 5K, pro nás Lidový běh. Jeden okruh. Všechno nebo nic. Rekordních 85 závodníků.

Po roční pauze se na startu objevil zástupce TJ Nové Město na Moravě a brodský rodák Daniel Dočkal a tratí doslova prolétl za 17:06. Svůj nejlepší výkon z ročníku 2021 tedy stlačil o neuvěřitelných 29 sekund