Havlíčkobrodský půlmaraton 2022

Páteční sluneční den odstartoval příprava na jubilejní 10. ročník Havlíčkobrodského půlmaratonu. Přípravy za skvělé podpory TS města Havlíčkův Brod probíhaly bez větších komplikací. Následující den plný očekávání začal chladným ránem, které se poměrně rychle začalo vybarvovat do dalšího krásného podzimního zářijového dne.

24. 9. 2022 - Havlíčkobrodský půlmaraton. Tradiční datum, tradiční místo, veřejností velmi oblíbený závod letos opět překonal očekávání.

Celkem se na start postavilo 502 závodníků!

DĚKUJEME :)

Děti

Akci jako již tradičně odstarovaly závody dětí. Na nejkratší vzdálenosti 100m byl nejúspěšnější Kristian Harangi a mezi dívkami Klára Štefáčková.
V kategorii starších děti se na trase 400m radovaly Monika Popíková 1:19 a Tereza Trnková 1:18, každá ve své kategorii. U chlapců byl nejrychlejší borec na Plovárenské Nathanael Harangi 1:22 a Maxmilián Melechovský 1:20,9,. Rodina Harangi tedy ovládla oba nejkratší "sprinty"  U dospívajících dětí na 800m se radovali: postupně David Végh, Filip Véghaž po absolutně nejrychlejšího borce na 2 okruhy Patrika Konstantinoviče 2:34. I nejrychlejší dívky se dostaly pod hranici 3 minut. Nejrychlejší a zároveň nejmladší vítězkou z kategorií na 800m se stala Viktorie Nováková z TJ Jiskra Havlíčkův Brod časem 2:53, dalšími vítězkami se staly Nikol Vinšová a Hana Kvanková.

Celkem se dětských závodů zúčastnilo 129 dětí.

Půlmaraton

Počasí na půlmaraton bylo řekněme ideální. A pro celkové vítězství si doběhl Jaromír Hradecký (1:11:44), který tímto časem a svým výkonem zaběhl NOVÝ TRAŤOVÝ REKORD. Na druhém a třetím místě ve výborném čase pak skončil Pavel Tvrdík (1:12:17) a David Vaněk (1:13:01) z klubu Swoboda Pteam Jihlava. V ženách se nejvíce dařilo ukrajinské vytrvalkyni Svitlaně Ilchenko (1:30:01), kdy těsně porazila stříbrnou Anetu Kotounovou z týmu DC (1:30:08). Bronzový stupínek pro sebe nakonec vybojovala Simona Tůmová (1:30:25), členka týmu ENERGY Team Bolotice. Celkem se půlmaratonu zúčastnilo 177 závodníků.

Štafety

Zajímavou podívanou nabídly firemní a týmové štafety. Na startu se objevila dvojice vynikajících bývalých atletů "mílařů" Petr Vitner a Petr Zimola, kteří se rozhodli, že si porci 4 okruh rozdělí přesně na půl. Podle očekávání byla štafeta s názvem "PETŘI" taky nejrychlejší a zvítězila časem 1:16:09. Na druhém místě statečně bojovala domácí štafeta TJ JISKRA HAVLÍČKŮV BROD, kterou na prvním úseku držel v kontaktu ředitel závodu Jiří Brychta. Na třetím místě s 5ti minutovou ztrátou doběhli BĚŽCI z Vysočiny 1:21:33 pronásledováni týmovou štafetou CARNIVORA 1:22:45.

Nejlepší firemní štafetou se staly BJS běžci. Celkem se zúčastnilo 27 štafet.

Lidový Běh

Sportuje celá rodina. Heslo, kterým se řídíme se nejlépe odráží na naší městské 5tce, která nese název Lidový běh. 3. ročník tohoto závodu ovládla žena! Jana Pilařová za senou nechala úplně všechny a v čase 19:49 závod na jeden okruh vyhrála. Mezi muži ji pronásledoval Jan Žanda a časem 19:57 se stal vítězem mezi pány. Celkem se zúčastnilo 66 nadšenců

Rádi bychom poděkovali městu Havlíčkův Brod, za důvěru a podporu, všem partnerům za jejich přístup a nezbytnou podporu, všem dobrovolníkům, kteří skvěle pomáhali na trati a v zázemí, a rovněž všem divákům a fanouškům za výbornou hlasovou podporu. Skvělé hudební představení předvedl hudební sbor Oříšek a Gerron Stewart. A na závěr obrovské díky patří Moiře Stewartové, špičkové atletce současnosti, i celé její rodině za velice sympatickou aktivní podporu celé akce.