Propozice

Osmý ročník havlíčkobrodského půlmaratonu, který proběhne v sobotu 26. září 2020, se těší na několik novinek. Po dvouleté pauze se vrací oblíbené dětské a štafetové závody, premiérově se můžete zúčastnit také Lidového Běhu. Trasa Havlíčkobrodského půlmaratonu poprvé ve své historii vede přes Havlíčkovo náměstí.

Půlmaraton

Hlavní závod 8. ročníku pro veřejnost od 18 let vede po veřejných cyklostezkách a chodnících, z velké části podél břehu řeky Sázavy. Letošní novinkou je průběh Havlíčkobrodským náměstím.

Dětské závody

Závody pro chlapce i dívky od těch úplně nejmenších až po patnáctileté se poběží na okruhu v areálu Plovárenská. Děti podle věku poběží trať na 100, 400, 800 nebo 1200 metrů.

Štafety

Závod pro veřejnost od 15 let je společný pro muže, ženy i smíšené štafety. Vlastní kategorii mají firemní štafety. Trať nově vedetaké přes Havlíčkovo náměstí.

Lidový Běh

Nemáte tým na štafetový závod a celý půlmaraton je příliš náročný? Zúčastněte se premiérového Lidového Běhu na trati dlouhé přibližně 4,5 km a přispějte na sport dětí ve školkách.

 

Mapa trati Havlíčkobrodského půlmaratonu